Aktywne Warsztaty dla Kobiet w ciąży oraz dla Kobiet planujących ciążę.

Program:

 •  Wykład teoretyczny.
 •  Bezpieczny i przyjemny Trening Pilates dla kobiet w ciąży oparty na ściśle określonych zasadach opracowanych przez twórcę – Josepha Pilatesa.
 •  Trening słuchowy dla maluszka w brzuszku.
 •  Ćwiczenia relaksujące – Maraton Słonecznego Tańca dla kobiet w ciąży, masaże, ćwiczenia oddechowe, rozciągnie, rozluźnianie mięśni ciała i twarzy.
 •  2 przerwy na odpoczynek i zdrowe przekąski.
 •  Pogadanki i poradnictwo dotyczące ciąży i prawidłowego rozwoju maluszka.

Termin: SOBOTA, 16.04.2016r. Godzinna: 15:00-19:00. Czas trwania: 4 godziny zegarowe.

Miejsce: Bielany Wrocławskie, ul. Fiołkowa 15, Ciszewska Pilates Studio.
Maksymalna ilość uczestniczek: 10. Zapisy pod nr tel. 519 875 333.Cena za warsztat: do dnia 9.04.2016r. – 90 zł, po dniu 9.04.2016r. – 120 zł.
Cena zawiera: uczestnictwo w warsztatach, autorskie materiały szkoleniowe,
zdrowe przekąski oraz napoje (warzywa, owoce, bakalie, ciasteczka bez mąki i bez cukru, kawa zbożowa, mleko roślinne, herbata owocowa, woda), zaproszenie na bezpłatny trening na sprzęcie.

 

Nr konta: 71175000120000000030163206, Agnieszka Bajer-Ciszewska, Raiffeisen Bank Polska S. A.
Prosimy zabrać ze sobą: zgodę na ćwiczenia od lekarza prowadzącego ciążę, długopis, zakreślacz, wygodny strój sportowy, buty sportowe, skarpetki do ćwiczeń, ręcznik do ćwiczeń oraz butelkę z wodą do picia podczas ćwiczeń.

 

Szczegółowy program :

Teoria (ok. 1 godzina zegarowa)

 • Wpływ aktywności fizycznej na mamę i dziecko.
 • Korzyści z aktywności fizycznej w ciąży.
 • Zmiany w ciąży.
 • Wskazania do aktywności fizycznej w ciąży.
 • Zalecenia ACOG (Amerykańskiego Kolegium Położnictwa i Ginekologii).
 • Rodzaje aktywności fizycznej w ciąży.
 • Aktywność fizyczna w poszczególnych trymestrach ciąży.
 • Zagrożenia związane z nadmierną aktywnością fizyczną w ciąży.
 • Zasady bezpieczeństwa podczas ćwiczeń w ciąży.

Dodatkowo odpowiedzi na pytania: O czym muszę pamiętać podczas ćwiczeń w ciąży? Od kiedy zacząć ćwiczyć? Kiedy przerwać ćwiczenia? Czy dużo przytyję w ciąży? Od kiedy można ćwiczyć po porodzie?

 

Warsztat praktyczny: (ok. 2,5 godziny zegarowe)

Specjalnie dla mam oczkujących maluszka proponujemy bezpieczne, przemyślane i sprawdzone aktywności, prowadzone przez certyfikowaną trenerkę fitness, która sama jest w ciąży !

Trening dla kobiet w ciąży oraz dla kobiet planujących ciążę

„Naukowo udowodniono, że umiarkowana, zaprogramowana aktywność fizyczna w okresie ciąży przynosi wymierne korzyści, zarówno dla matki, jak i dziecka oraz ma nieocenione znaczenie dla przebiegu samego porodu, w trakcie którego zmagają się oboje”.
Opis treningu: bezpieczne, przemyślane, prozdrowotne, ogólnorozwojowe, wzmacniające ćwiczenia, które kształtują całe ciało oraz przeciwdziałają bólom kręgosłupa i innym dolegliwościom związanych z ciążą. Zajęcia charakteryzuje indywidualizacja ćwiczeń w zależności od kondycji i samopoczucia kobiet.
Tempo ćwiczeń: umiarkowane
Proponowane aktywności: rozgrzewka, wzmacnianie mięśni powierzchownych i mięśni głębokich – tych przykręgosłupowych oraz brzucha i dna miednicy. Rozciąganie przykurczonych mięśni.
Nauka i utrwalenie: świadomości swojego ciała, połączenia świadomego oddechu z wykonywanym ruchem, prawidłowej postawy ciała, prawidłowych pozycji wyjściowych, odpowiedniego oddychania podczas ćwiczeń.

Trening słuchowy dla maluszka w brzuszku

„Proces słyszenia zostaje zapoczątkowany w okresie prenatalnym, a dokładniej, dziecko zaczyna słyszeć od 21 tygodnia życia płodowego”.
Dlatego proponujemy specjalny Trening dla maluszka w brzuszku, aby już od pierwszych dni życia, było bardziej wrażliwe na muzykę, dźwięki oraz, by pewnie i świadomie reagowało na nie, to z pewnością przyczyni się do jego prawidłowego rozwoju fizycznego, emocjonalnego oraz przełoży się na rozwój mowy i przygotuje do nauki języków obcych.
Podczas Treningu słuchowego dla maluszka w brzuszku, mama słucha i ćwiczy w trakcie melodii oraz piosenek, a także odpowiednio reaguje na usłyszane dźwięki. Trening jest prosty i przyjemny ! Korzyść jest zauważalna dla mamy i maluszka w brzuszku !

W trakcie warsztatów będzie możliwość zakupu książki z płytą „Trening słuchowy Magdaleny Krawczun” Cena: 40 zł.

Ćwiczenia relaksujące

Spotkanie zakończy się ćwiczeniami relaksującymi.
Aktywności relaksujące opracowane specjalnie dla kobiet oczekujących dziecko:

 • Tańce relaksujące („Maraton Słonecznego Tańca”, Relaksujące Tańce w kole).
 • Masaż.
 • Automasaż.
 • Ćwiczenia oddechowe.
 • Rozciągnie.
 • Rozluźnianie mięśni ciała i twarzy.

 

Osoba prowadząca:

Magdalena Krawczun – trenerka fitness, posiadająca 10-letnie doświadczenie w pracy, ma ukończone warsztaty, kursy i szkolenia – wszystkie potwierdzone certyfikatami. Na co dzień z pasją, cierpliwością i zaangażowaniem prowadzi treningi wykorzystując przede wszystkim technikę Pilates oraz ćwiczenia funkcjonalne. Z doświadczenia wie, że jest to sposób na sprawne ciało, proste plecy, zgrabną sylwetkę i relaks.

Aby prowadzić aktywności dla kobiet w ciąży ukończyła kurs, zweryfikowany w testach teoretycznych oraz zakończony egzaminem sprawnościowym w Szkole Trenerów Fitness, żeby pomóc przyszłym mamą utrzymać sprawność fizyczną, wpłynąć na dobre samopoczucie, przygotować do porodu oraz szybko wrócić do formy.

Dodatkowo z wykształcenia jest pedagogiem i logopedą oraz autorką książki z płytą „Trening słuchowy Magdaleny Krawczun”
Ważne – Nasza prowadząca dzieli się swoją pozytywną energią, zaraża szczerym uśmiechem i zachęci do zdrowego stylu życia oraz podpowie, co robić, aby okres ciąży był cudownym czasem !

Bezpośredni kontakt do osoby prowadzącej:
Tel. 519 875 333, E-mail: magdalena.krawczun@poczta.fm

Jeśli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę, nie może Cię zabraknąć !
Pamiętaj o zapisach i do miłego zobaczenia !

Published on: 30 Marzec 2016